polskie produkty pszczele z własnej pasieki
znajdź nas na: facebook instagram youtube

Właściwości miodu lipowego

2017-08-03
Kategoria: Miód

Miód lipowy uważany jest za jeden z najcenniejszych i najsmaczniejszych miodów dostępnych w Polsce. Z czego powstaje? Jak sama nazwa wskazuje z nektaru kwiatu lipy, czyli drzewa rosnącego przy drogach, w parkach i w okolicach domostw. Miód lipowy jest trudno pozyskać ponieważ lipa nie jest drzewem rosnącym w większych skupiskach, a takie są niezbędne do tego aby pszczoły mogły wytworzyć ten pyszny miód.

Czytaj więcej

Właściwości pyłku pszczelego

2017-07-14
Kategoria: Pyłek pszczeli

Wiele osób zastanawia się czym są te małe kolorowe kuleczki zamknięte w słoiku. Mowa o pyłku kwiatowym (inaczej pszczelim), który jest jednym z najcenniejszych produktów wytwarzanych przez pszczoły. Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom, pyłek znajduje szereg zastosowań jako substancja lecznicza, ma także pozytywny wpływ na naszą urodę.

Czytaj więcej

Dlaczego pszczoły wymierają? cz. 1

2017-07-09
Kategoria: Wymieranie pszczół

Dlaczego pszczoły wymierają? cz.1. Pszczelarstwo to wdzięczne zajęcie, a tym samym wiele miłych chwil spędzonych w pasiece. Niestety, zdarzają się również gorsze momenty z którymi pszczelarz musi umieć sobie radzić.

Czytaj więcej

Właściwości miodu wielokwiatowego

2017-06-07
Kategoria: Miód

Miód wielokwiatowy to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych miodów nektarowych w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje miód wielokwiatowy pochodzi z wielu różnych kwiatów, a jego skład jest zależny od tego gdzie położna jest pasieka i jakie rośliny kwitną w jej okolicy.

Czytaj więcej

Powstaje marka Bartnik Mazowiecki

2017-04-09
Kategoria: Informacje z pasieki

Pszczelarstwem zajmujemy się od ponad 35 lat. Nasza pasieka do tej pory była prowadzona pod nazwą „Gospodarstwo Pasieczne Kaliński Edward”, jednak w tym roku nadszedł czas na zmiany – postanowiliśmy stworzyć własną markę i tak powstał nasz „Bartnik Mazowiecki”.

Czytaj więcej
Do góry