Najlepszy miód w Płocku – serdecznie zapraszamy!

2018-09-02
Kategoria: Miód

Jeżeli poszukujecie w Płocku naturalnego miodu z własnej pasieki to serdecznie zapraszamy do naszego sklepu z miodem, który znajduje się przy ulicy Bielskiej 43 w Płocku (podwórko z pawilonami handlowymi, naprzeciwko poczty). Jest to pierwszy biały pawilon od lewej, samochód można zostawić na podwórku lub przy ulicy Bielskiej. Oferujemy atrakcyjne ceny miodu (już od 30 zł za kilogramowy słoik miodu wielokwiatowego) oraz sprawdzoną jakość - nasza pasieka należy do Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze.

Czytaj więcej

Zestaw świąteczny z miodem

2017-11-15
Kategoria: Zestawy prezentowe

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą zestawów świątecznych złożonych z naszych miodów. W naszej ofercie znajdziecie zestawy prezentowe z miodem w różnych rozmiarach. Nasze zestawy świąteczne z miodem to zdrowy i pyszny pomysł na prezent dla rodziny, klientów i współpracowników.

Czytaj więcej

Właściwości miodu rzepakowego

2017-09-11
Kategoria: Miód

Miód rzepakowy to jeden z najpopularniejszych miodów w Polsce. Zaliczany jest do miodów wiosennych ponieważ pszczoły wytwarzają go z nektaru kwiatu rzepaku czyli rośliny kwitnącej wczesną wiosną. Rzepak to roślina wysoce miododajna i często uprawiana w naszym kraju, niestety, przy niekorzystnych warunkach pogodowych nie nektaruje, co skutkuje tym, że pszczoły go nie oblatują. Miód rzepakowy jest nie tylko pyszny, ale posiada także rewelacyjne właściwości pozytywnie wpływające na nasz organizm.

Czytaj więcej

Bartnik Mazowiecki na Warszawskim Festiwalu Kulinarnym

2017-09-08
Kategoria: Warszawski Festiwal Kulinarny

Już w ten weekend 9-10.09.2017 spotkacie nas na Warszawskim Festiwalu Kulinarnym, który odbędzie się w Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego. Na Warszawskim Festiwalu Kulinarnym wszystko będzie kręcić się wokół dobrego jedzenia, wysokiej jakości produktów od drobnych producentów oraz promowania idei świata przyjaznego pszczołom. Oprócz targów na których spotkacie ekipę Bartnika Mazowieckiego, będziecie mieli okazję wziąć udział w interesujących warsztatach oraz wykładach.

Czytaj więcej

Właściwości miodu lipowego

2017-08-03
Kategoria: Miód

Miód lipowy uważany jest za jeden z najcenniejszych i najsmaczniejszych miodów dostępnych w Polsce. Z czego powstaje? Jak sama nazwa wskazuje z nektaru kwiatu lipy, czyli drzewa rosnącego przy drogach, w parkach i w okolicach domostw. Miód lipowy jest trudno pozyskać ponieważ lipa nie jest drzewem rosnącym w większych skupiskach, a takie są niezbędne do tego aby pszczoły mogły wytworzyć ten pyszny miód.

Czytaj więcej

Naturalne miodki na ślub i wesele - słodkie podziękowania

2017-07-15
Kategoria: Miodki weselne, miodki ślubne i upominkowe

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą mini miodków na wesele będących doskonałym prezentem dla gości od Pary Młodej.  Słodkie i eleganckie miodziki weselne z mazowieckiej pasieki wspaniale sprawdzą się jako podziękowanie dla Waszych bliskich i przyjaciół.

Czytaj więcej

Właściwości pyłku pszczelego

2017-07-14
Kategoria: Pyłek pszczeli

Wiele osób zastanawia się czym są te małe kolorowe kuleczki zamknięte w słoiku. Mowa o pyłku kwiatowym (inaczej pszczelim), który jest jednym z najcenniejszych produktów wytwarzanych przez pszczoły. Dzięki swoim dobroczynnym właściwościom, pyłek znajduje szereg zastosowań jako substancja lecznicza, ma także pozytywny wpływ na naszą urodę.

Czytaj więcej

Dlaczego pszczoły wymierają? cz. 1

2017-07-09
Kategoria: Wymieranie pszczół

Dlaczego pszczoły wymierają? cz.1. Pszczelarstwo to wdzięczne zajęcie, a tym samym wiele miłych chwil spędzonych w pasiece. Niestety, zdarzają się również gorsze momenty z którymi pszczelarz musi umieć sobie radzić.

Czytaj więcej

Właściwości miodu wielokwiatowego

2017-06-07
Kategoria: Miód

Miód wielokwiatowy to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych miodów nektarowych w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje miód wielokwiatowy pochodzi z wielu różnych kwiatów, a jego skład jest zależny od tego gdzie położna jest pasieka i jakie rośliny kwitną w jej okolicy.

Czytaj więcej

Powstaje marka Bartnik Mazowiecki

2017-04-09
Kategoria: Informacje z pasieki

Pszczelarstwem zajmujemy się od ponad 35 lat. Nasza pasieka do tej pory była prowadzona pod nazwą „Gospodarstwo Pasieczne Kaliński Edward”, jednak w tym roku nadszedł czas na zmiany – postanowiliśmy stworzyć własną markę i tak powstał nasz „Bartnik Mazowiecki”.

Czytaj więcej
Do góry