Rodzinna pasieka z Mazowsza – Bartnik Mazowiecki

Nasza rodzinna pasieka "Bartnik Mazowiecki" powstała z miłości do niesamowitych stworzeń jakimi są pszczoły. Pomysłodawcą i założycielem pasieki jest Edward Kaliński, który jeszcze jako dziecko pomagał swojemu tacie w pracy przy pszczołach. Kilkanaście lat później Edward Kaliński założył własną, niewielką pasiekę składającą się z kilku rodzin pszczelich. Początkowo pszczelarstwo traktował jako hobby, jednak z czasem praca przy pszczołach stała się jego głównym zajęciem. Obecnie Bartnik Mazowiecki to kilkaset rodzin pszczelich zlokalizowanych w województwie mazowieckim, w okolicach Gąbina. Pszczołami w naszej pasiece opiekuje się Edward Kaliński oraz jego córka Justyna, która dla pszczelarstwa postanowiła zrezygnować z pracy w korporacji. Obecnie możemy śmiało stwierdzić, że nasza praca jest naszą pasją!

bartnik mazowiecki, pasieki mazowieckie, pasieki na Mazowszu pasieka Płock, pasieka warszawa, pasieki Warszawa, miód mazowieckie, miód warszawa

Prawdziwe polskie miody – doceniane i nagradzane

Przez długi czas skupialiśmy się na pozyskiwaniu pyłku pszczelego oraz naturalnych miodów odmianowych takich jak miód wielokwiatowy, rzepakowy, akacjowy czy lipowy. Obecnie produkujemy także miody z suszonymi dodatkami i w swojej ofercie posiadamy np. miód z kakao czy miód z cynamonem lub maliną. Jakość naszych produktów sprawiła, że zyskaliśmy stałych Klientów, którzy od wielu lat mogą zakupić nasz miód w punkcie sprzedaży w Płocku przy ulicy Bielskiej 43, a od niedawna również przez sklep internetowy z miodami. Stawiamy na jakość oraz naturalny skład naszych produktów. Należymy do Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku oraz do Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka, zaś nasze miody zostały wpisane na listę Sieci Dziedzictwa Kulinarnego Mazowsze, która ma na celu promowanie regionalnej żywności, produkowanej na terenie województwa mazowieckiego. Nie możemy także zapomnieć o otrzymanych nagrodach. W 2018 roku zostaliśmy wojewódzkim finalistą w konkursie "Polski Producent Żywności". Nagrodę z rąk marszałka Adama Struzika otrzymaliśmy za kremowany miód rzepakowy, którego smak doceniło już wielu naszych Klientów.

pasieki, rodzinne pasieki, miód z własnej pasieki, sklep miód

Miodki na wesele – słodkie podziękowanie dla gości

Miód to elegancki i praktyczny pomysł na prezent na każdą okazję. Z tego względu postanowiliśmy zaoferować naszym Klientom miód w mini słoiczkach, który szczególnie sprawdza się jako podziękowanie dla gości weselnych od Pary Młodej. Miodki weselne czyli mini miodziki lub inaczej miodki ślubne to wspaniały pomysł na weselny upominek, będący jednocześnie pamiątką z tego wielkiego dnia. W miodzikach ślubnych zamknęliśmy pyszny i naturalny miód wielokwiatowy, który z pewnością przypadnie do gustu wszystkim gościom. Pięknie opakowane miodki weselne to zasługa współpracy naszej pasieki z utalentowaną graficzką Martyną, która tworzy wzory w każdym stylu. Wesele boho, glamour, rustykalne? Dla nas to żaden problem. Wszystkie nasze miodki wykonywane są ręcznie, z dbałością o każdy detal. Tutaj można przeczytać więcej o naszych ślubnych miodkach na wesele.

pasieka Płock, pasieka warszawa, pasieki Warszawa, miód mazowieckie, miód warszawa

Zestawy prezentowe z miodem

Pomysł na praktyczny, elegancki a zarazem pięknie zapakowany prezent? Mamy rozwiązanie! Proponujemy zestawy z miodami z naszej pasieki, idealne na prezent świąteczny, urodzinowy a także słodki upominek dla najbliższych. W naszej ofercie znajdują się zestawy miodów w eko kartonikach ozdobione wstążką i nabierakiem do miodu oraz miody w drewnianych skrzynkach z ręcznie wypalanym logo. Przy większych zamówieniach oferujemy możliwość personalizacji zarówno miodu jak i jego opakowań . Przygotujemy pudełka z firmowym logo lub wybranym nadrukiem, stworzymy dedykowane etykiety czy personalizowane zawieszki. Pięknie zapakowany, prawdziwy miód z pasieki Bartnika Mazowieckiego to idealny prezent na każdą okazję. Nasze zestawy prezentowe można zakupić w sklepie internetowym z miodami.

prawdziwe miody, miody z pasieki, miodki na prezent, miód na prezent, matki pszczele, odkłady pszczele

Matki pszczele i odkłady

Wieloletnia praktyka pszczelarska, a co za tym idzie szeroka wiedza na temat życia pszczół, pozwala nam rozszerzać aspekty naszej działalności o kolejne produkty i usługi. Oprócz pozyskiwania miodu i tworzenia miodków weselnych skupiamy się coraz bardziej na hodowli matek pszczelich oraz na produkcji odkładów. Nasza oferta skierowana jest do osób zaczynających swoją przygodę z pszczelarstwem oraz do pszczelarzy zawodowych, posiadających kilkaset i więcej rodzin pszczelich. Nasze matki pszczele Buckfast sprawdzą się zarówno w hobbystycznej jak i zawodowej pasiece ponieważ cechuje je duża łagodność, a także wysoka miodność. Więcej na temat naszych matek pszczelich Buckfast. Od 2020 roku w ofercie posiadamy również matki pszczele Krainki sprowadzone od hodowcy ze Słowenii. Osoby pragnące założyć pasiekę lub powiększyć dotychczasową na pewno zainteresuje nasza oferta odkładów pszczelich.

miody, polskie miody, rekomendowane polskie pasieki
Do góry