Polskie miody z własnej pasieki
język: EN znajdź nas na: facebook instagram

Odkłady pszczele

Odkłady pszczele

Prowadzimy zapisy na odkłady pszczele, które będą wydawane w czerwcu (najprawdopodobniej około 10-15 czerwca) 2019 roku. Koszt odkładu to 280 zł. Dokładny termin zostanie podany bliżej wiosny ponieważ jest zależny od warunków pogodowych. Oferujemy odkłady 5. lub 6. ramkowe, na ramce wielkopolskiej. Podana cena dotyczy odkładu na 5 ramkach.

Nasza pasieka znajduje się w województwie mazowieckim, w okolicach Płocka. Odległość od Warszawy to ok. 100 km

Oferujemy tylko silne odkłady pszczele. Nasz odkład pszczeli 5. ramkowy składa się z 4 ramek czerwiu zasklepionego oraz jednej ramki z pokarmem. Należy jednak podkreślić, że odkład tworzymy w taki sposób aby zaoferować tak naprawdę silne mini rodziny pszczele. Co to znaczy? Odbieramy po 2 ramki z czerwiem zasklepionym z dwóch rodzin, a następnie wraz z pszczołami okrywowymi umieszczamy je w uliku odkładowym. Poddajemy matkę, czekamy aż czerw na ramkach się wygryzie. Młoda, poddana do odkładu matka zaczyna czerwić. Czekamy aż czerw młodej matki zostanie zasklepiony i dopiero wtedy wydajemy odkład. W tym momencie otrzymują Państwo bardzo silny odkład, z dużą ilością pszczół gotowych do pracy oraz czerwiem zasklepionym a także młodą, dobrze czerwiącą matką.

Oferujemy odkłady z matkami Buckfast z własnej hodowli. Matki wyhodowane po matce selekcjonowanej, sprowadzonej od hodowcy pszczół Buckfast z Niemiec. Pszczoły te charakteryzują się wysoką łagodnością i wykorzystywaniem najmniejszego dostępnego pożytku (wysoka miodność pszczoły). Buckfast wyróżnia się także niską rojliwością. Pszczoły Buckfast wchodzą w nastrój rojowy dopiero przy bardzo długim okresie niepogody.

Odkłady będą wydawane po zasklepieniu czerwiu młodej matki. Matki znaczone opalitkami.

Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą matek pszczelich Buckfast.

Bartnik Mazowiecki

Nasza pasieka znajduje się w województwie mazowieckim, w okolicach Płocka. Odległość od Warszawy to ok. 100 km. Nie wysyłamy odkładów, tylko odbiór osobisty. Przy większych zamówieniach istnieje możliwość transportu przez nas. Odkłady będą wydawane według kolejności przyjętych zamówień.

Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 692 346 807 lub adresem mailowym: justyna.kalinska@bartnikmazowiecki.pl

Zachęcamy także do wysyłania wiadomości na Facebooku: https://www.facebook.com/bartnikmazowiecki

Do góry