Polskie miody z własnej pasieki
język: EN switch to english znajdź nas na: facebook instagram

Matki pszczele

Matki pszczele na sprzedaż

Rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na 2019 rok na matki pszczele Buckfast. Oferujemy matki pszczele, wyhodowane po matce selekcjonowanej, sprowadzonej od niemieckiego hodowcy pszczół Buckfast. Bazujemy tylko na selekcjonowanych i testowanych reprodukcyjnych matkach pszczelich, hodowanych przez niemieckiego hodowcę, zgodnie z zasadami brata Adama.

Matki użytkowe hodowane są tylko po selekcjonowanych reproduktorkach Buckfast (F0) sprowadzonych z Niemiec, czyli otrzymują Państwo matki w pokoleniu F1. Nie hodujemy matek po córkach reproduktorek. Zależy nam na tym aby oferować matki pszczele wysokiej jakości, dlatego też ich ilość będzie ograniczona. Decyduje kolejność zamówień.

Pierwsze matki nieunasiennione powinny być dostępne w pierwszej połowie maja (około 15-20 maja), zaś matki unasiennione naturalnie na pasieczysku na początku czerwca. Zaznaczamy, że te terminy mogą ulec zmianie ponieważ są zależne od warunków pogodowych.

Matki pszczele Buckfast
Oferujemy matki pszczele:

Matki pszczele unasiennione – 70 zł + koszt wysyłki

Matki pszczele nieunasiennione, ze sprawdzonym czerwieniem – 100 zł + koszt wysyłki

Możliwy odbiór osobisty, nasza pasieka znajduje się w województwie mazowieckim, w okolicach Gąbina. Odbiór osobisty możliwy jest w Płocku przy ulicy Bielskiej 43 (nasz punkt sprzedaży miodu) od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 oraz w soboty w godzinach 8-14. Na odbiór należy umówić się telefonicznie co najmniej dzień wcześniej. Możliwy jest również odbiór osobisty w miejscowości Nowe Grabie (około 15 minut samochodem od Płocka, 8 minut od Gąbina) w godzinach wieczornych, od 18-19, również po wcześniejszym umówieniu się.

Ilości matek na sprzedaż ograniczone. Wszystkie matki znakowane opalitką.

Zamówienia przyjmujemy:

Telefonicznie, pod numerem: +48 692 346 807 (Justyna Kalińska)

Mailowo: justyna.kalinska@bartnikmazowiecki.pl

Wszelkie pytania dotyczące naszej hodowli prosimy kierować pod numer telefonu: +48 506 484 584 (Edward Kaliński)

Zachęcamy także do wysyłania wiadomości na Facebooku: https://www.facebook.com/bartnikmazowiecki

W swojej pasiece liczącej kilkaset pni pszczelich pracujemy w większości na pszczołach Buckfast, dzięki czemu mamy możliwość oceny tej pszczoły pod kątem jej cech użytkowych. Pszczoły Buckfast z naszej hodowli charakteryzują się niską rojliwością, co znacznie ułatwia pracę w pasiece, zwłaszcza przy dużej liczbie rodzin pszczelich. Rozwój wiosenny tych pszczół przebiega spokojnie, jednak w pewnym momencie matki rozpoczynają bardzo intensywne czerwienie i rodziny szybko dochodzą do dużej, produkcyjnej siły na wczesne pożytki np. rzepak. Matki zaczerwiają ramki w 95% (jeżeli oczywiście na ramce są odpowiednie komórki) czyli czerwienie tzw. od deski do deski. Nasze Buckfasty sprawdzą się zarówno w przypadku gospodarki stacjonarnej jak i wędrownej, należy również zaznaczyć, że jest to pszczoła mocno nastawiona na pyłek. Dobrze zimuje i jest łagodna, co jest szczególnie ważne przy prowadzeniu przydomowej pasieki.

Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą odkładów pszczelich dostępnych do odbioru na terenie województwa mazwieckiego.Matki pszczele Buckfast
Matki pszczele Buckfast
Do góry