🚚 🍯   Darmowa wysyłka od
(Paczkomaty In Post)
199,00 zł

Nasza historia

Pszczoły w naszej rodzinie obecne są już od czterech pokoleń. Jeszcze mój pradziadek posiadał w swoim gospodarstwie rolnym zlokalizowanym w okolicach mazowieckiej wsi Lubików kilka uli w których mieszkały tysiące pszczół. To właśnie on zaraził swoją pasją mojego dziadka, a ten następnie mojego tatę, Edwarda. Nasze pierwsze wspomnienia związane z pszczołami? Zaglądanie do drewnianego, starego ula przez ramię taty, pierwsze użądlenia i oczywiście smak świeżego, lejącego się i właściwie jeszcze ciepłego miodu wyjadanego prosto z plastra... 


Pszczoły, pasja i rodzina

W obecnym kształcie nasza rodzinna pasieka "Bartnik Mazowiecki" to efekt pasji oraz wieloletniej pracy jej założyciela czyli Edwarda Kalińskiego. Początkowo nasza pasieka prowadzona była hobbystycznie, lecz wraz z biegiem lat oraz nabywanym doświadczeniem praca przy pszczołach stała się naszym głównym zajęciem. Obecnie Bartnik Mazowiecki to pasieka licząca kilkaset rodzin pszczelich, którymi opiekuje się Edward Kaliński wraz z córką Justyną, która dla pszczelarstwa zrezygnowała z pracy w korporacji. Praca przy pszczołach oraz dostarczanie naszym Klientom prawdziwego, naturalnego miodu oraz zdrowego pyłku pszczelego sprawia nam mnóstwo radości! Obecnie śmiało możemy stwierdzić, że nasza praca jest równocześnie naszą pasją. 

Jakość ponad wszystko

Priorytetem w naszej pasiece jest jakość oraz naturalny smak naszych produktów. Należymy do Regionalnego Związku Pszczelarzy w Płocku oraz do Stowarzyszenia Pszczelarzy Polskich Polanka, zaś nasze produkty uzyskały europejski znak Culinary Heritage, mający na celu promowanie żywności produkowanej lokalnie, tradycyjnymi metodami. W 2018 roku zostaliśmy wojewódzkim finalistą w konkursie "Polski Producent Żywności". Nagrodę otrzymaliśmy za miód rzepakowy kremowany, który został doceniony również przez wielu naszych Klientów. Co ważne, posiadamy wyspecjalizowany zakład konfekcjonowania i przetwórstwa miodu oraz produktów pszczelich, a także zakład przetwórstwa produktów pochodzenia roślinnego. 

Media o nas

Kochamy pszczoły, kochamy miód i wszystko co miodowe, dlatego też niezmiernie się cieszymy gdy tylko możemy opowiedzieć innym o naszej pasji. Nasza pasieka była gościem w programie Dzień Dobry TVN, mieliśmy także okazję podzielić się swoją pasją na łamach tygodnika "Życie na Gorąco". 

 

  

Zaciekawiła Cię nasza historia? Masz pytania dotyczące naszych produktów? A może po prostu chcesz porozmawiać z nami o pszczołach? Napisz do nas!

[email protected] 

 

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium