🚚 🍯   Darmowa wysyłka od
(Paczkomaty In Post)
199,00 zł

Matki pszczele

Rozpoczynamy przyjmowanie zamówień na 2020 rok na matki pszczele Buckfast oraz matki pszczele Krainki sprowadzone ze Słowenii. Oferujemy matki pszczele, wyhodowane po matce selekcjonowanej, sprowadzonej od niemieckiego hodowcy pszczół Buckfast oraz Krainki sprowadzone od hodowcy ze Słowenii. Bazujemy tylko na selekcjonowanych i testowanych reprodukcyjnych matkach pszczelich.

Matki pszczele Krainki oraz Buckfast

Matki użytkowe hodowane są tylko po selekcjonowanych reproduktorkach Buckfast oraz Krainkach (F0) sprowadzonych z Niemiec oraz Słowenii, czyli otrzymują Państwo matki w pokoleniu F1. Nie hodujemy matek po córkach reproduktorek. Zależy nam na tym aby oferować matki pszczele wysokiej jakości, dlatego też ich ilość będzie ograniczona. Decyduje kolejność zamówień.

Pierwsze matki nieunasiennione powinny być dostępne w pierwszej połowie maja (około 15-20 maja), zaś matki unasiennione naturalnie na pasieczysku na początku czerwca. Zaznaczamy, że te terminy mogą ulec zmianie ponieważ są zależne od warunków pogodowych. W przypadku wczesnej wiosny matki mogą być dostępne wcześniej niż w podanym wyżej terminie, jednak w przypadku wiosny późnej lub załamania pogodowego terminy te mogą się wydłużyć.

Matki pszczele w naszej ofercie

Matki pszczele unasienione naturalnie na pasieczysku (Buckfast oraz Krainka) – 70 zł + koszt wysyłki
Matki pszczele nieunasienione (Buckfast oraz Krainka) – 20 zł + koszt wysyłki (wysyłka od 3 sztuk) W sezonie 2020 ilość dostępnych Krainek na sprzedaż będzie ograniczona. Buckfasty będą dostępne w stałej ofercie.

Wysyłka - standardowa wysyłka pobraniowa pocztą polską, możliwa wysyłka kurierem DPD na odpowiedzialność Klienta i przy przedpłacie na konto.
Odbiór osobisty Sochaczew - nasza pasieka znajduje się w województwie mazowieckim, w okolicach Sochaczewa w miejscowości Bronisławy. Odbiór osobisty jest możliwy po wcześniejszym kontakcie telefonicznym. W sezonie (od maja do końca lipca) odbiór jest możliwy od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych.
Odbiór osobisty Płock - możliwy jest też w Płocku przy ulicy Bielskiej 43 (nasz punkt sprzedaży miodu) od poniedziałku do piątku w godzinach 8-17 oraz w soboty w godzinach 8-14. W celu umówienia odbioru w Płocku prosimy o telefon co najmniej dwa dni wcześniej.

Ilości matek na sprzedaż ograniczone. Wszystkie matki znakowane opalitką.

Zamówienia na matki pszczele przyjmujemy:
Telefonicznie, pod numerem: +48 602 480834
Mailowo: [email protected]
Wszelkie pytania dotyczące naszej hodowli prosimy kierować pod numer telefonu: +48 506 484 584

Zachęcamy także do wysyłania wiadomości na Facebooku: https://www.facebook.com/bartnikmazowiecki

Kilka słów o Buckfastach

W swojej pasiece liczącej kilkaset pni pszczelich pracujemy w większości na pszczołach Buckfast, dzięki czemu mamy możliwość oceny tej pszczoły pod kątem jej cech użytkowych. Pszczoły Buckfast z naszej hodowli charakteryzują się niską rojliwością, co znacznie ułatwia pracę w pasiece, zwłaszcza przy dużej liczbie rodzin pszczelich. Rozwój wiosenny tych pszczół przebiega spokojnie, jednak w pewnym momencie matki rozpoczynają bardzo intensywne czerwienie i rodziny szybko dochodzą do dużej, produkcyjnej siły na wczesne pożytki np. rzepak. Matki zaczerwiają ramki w 95% (jeżeli oczywiście na ramce są odpowiednie komórki) czyli czerwienie tzw. od deski do deski. Nasze Buckfasty sprawdzą się zarówno w przypadku gospodarki stacjonarnej jak i wędrownej, należy również zaznaczyć, że jest to pszczoła mocno nastawiona na pyłek. Dobrze zimuje i jest łagodna, co jest szczególnie ważne przy prowadzeniu przydomowej pasieki. Serdecznie zapraszamy również do zapoznania się z naszą ofertą odkładów pszczelich dostępnych do odbioru na terenie województwa mazowieckiego.


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium