🚚 🍯   Darmowa wysyłka od
(Paczkomaty In Post)
199,00 zł

Właściwości miodu wielokwiatowego

Miód wielokwiatowy - zastosowanie oraz właściwości

Miód wielokwiatowy to jeden z najpopularniejszych i najbardziej rozpowszechnionych miodów nektarowych w Polsce. Jak sama nazwa wskazuje miód wielokwiatowy pochodzi z wielu różnych kwiatów, a jego skład jest zależny od tego gdzie położna jest pasieka i jakie rośliny kwitną w jej okolicy.

Jak smakuje miód wielokwiatowy

Smak oraz zapach miodu wielokwiatowego zależny jest od nektarów wchodzących w jego skład. Dlatego też miód wielokwiatowy zakupiony u jednego pszczelarza może mieć całkiem różny smak, zapach oraz kolor od miodu zakupionego u pszczelarza mającego pasieki gdzie indziej. Zróżnicowany jest również czas krystalizacji tego miodu, który może wynosić od kilku tygodni do kilku miesięcy. Miody wielokwiatowe wiosenne charakteryzują się jaśniejszą barwą oraz delikatnym smakiem, zaś miody wielokwiatowe letnie mogą mieć ciemniejszy kolor oraz bardziej wyrazisty smak.

Miód wielokwiatowy na co pomaga?

Różnorodność nektarów wchodzących w skład tego miodu ma również wpływ na jego właściwości. Miód wielokwiatowy pochodzący z kwiatów wiosennych charakteryzuje się właściwościami odżywczymi, warto stosować go w stanach przemęczenia czy osłabienia organizmu. Miód wiosenny pomaga również przy dolegliwościach związanych z układem pokarmowym oraz wątrobą. Z kolei miód wielokwiatowy zbierany w okresie letnim, wykazuje więcej właściwości antybiotycznych - warto stosować go w przypadku przeziębień oraz infekcji.

Bez względu na porę pozyskania, miód wielokwiatowy świetnie sprawdza się jako dodatek do ciast, potraw wytrwanych oraz herbaty. Może mieć również zastosowanie jako składnik kosmetyków ponieważ posiada właściwości upiększające skórę oraz paznokcie.

Gdzie kupić miód wielokwiatowy?

Jeżeli chcecie spróbować naturalnego miodu wielokwiatowego, to serdecznie zapraszamy do naszego sklepu . Nasze miody wielokwiatowe zawierają w sobie m.in. nektar z koniczyny, aronii, drzew owocowych oraz wielu różnych kwiatów i są po prostu pyszne.

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium