🚚 🍯   Darmowa wysyłka od
(Paczkomaty In Post)
199,00 zł

Odkłady pszczele

Prowadzimy zapisy na odkłady pszczele na ramce wielkopolskiej, które będą wydawane w czerwcu (najprawdopodobniej około 10-15 czerwca) 2020 roku. Koszt odkładu to 280 zł. Dokładny termin zostanie podany bliżej wiosny ponieważ jest zależny od warunków pogodowych. Oferujemy odkłady na ramce wielkopolskiej. Podana cena dotyczy odkładu na 5 ramkach.

Nasza pasieka znajduje się w województwie mazowieckim, w okolicach Sochaczewa. Odległość od Warszawy to ok. 60 km, odległość od Płocka to około 50 km. Szybki dojazd z wielu miejsc Polski jest do nas możliwy autostradą A2.

Odkłady pszczele w województwie mazowieckim

Oferujemy tylko silne odkłady pszczele. Nasz odkład pszczeli 5. ramkowy składa się z 3-4 ramek czerwiu zasklepionego oraz jednej ramki z pokarmem. Należy jednak podkreślić, że odkład tworzymy w taki sposób aby zaoferować tak naprawdę silne mini rodziny pszczele. Co to znaczy? Odbieramy po 2 ramki z czerwiem zasklepionym z dwóch rodzin, a następnie wraz z pszczołami okrywowymi umieszczamy je w uliku odkładowym. Poddajemy matkę, czekamy aż czerw na ramkach się wygryzie. Młoda, poddana do odkładu matka zaczyna czerwić. Czekamy aż czerw młodej matki zostanie zasklepiony i dopiero wtedy wydajemy odkład. W tym momencie otrzymują Państwo bardzo silny odkład, z dużą ilością pszczół gotowych do pracy oraz czerwiem zasklepionym a także młodą, dobrze czerwiącą matką.

Odkłady pszczele Buckfast oraz Krainka

Oferujemy odkłady pszczele z matkami Buckfast oraz Krainkami z własnej hodowli. Matki pszczele które oferujemy to matki wyhodowane po matkach selekcjonowanych, reproduktorkach sprowadzonych od hodowcy pszczół Buckfast z Niemiec oraz od hodowcy Krainek ze Słowenii.

Buckfasty charakteryzują się wysoką łagodnością i wykorzystywaniem najmniejszego dostępnego pożytku (wysoka miodność pszczoły). Buckfast wyróżnia się także niską rojliwością. Pszczoły Buckfast wchodzą w nastrój rojowy dopiero przy bardzo długim okresie niepogody, sprawdzą się w pasiekach zawodowych, miejscach bogatych w pożytki oraz dla osób tworzących odkłady pszczele. Ze względu na swoją łagodność są to pszczoły odpowiednie do przydomowej pasieki.


Krainki ze Słowenii cechuje szybki rozwój oraz tworzenie silnych rodzin. Wyjątkowo łagodna pszczoła, bardzo ciemna. Reproduktorka sprowadzona ze Słowenii została unasienniona naturalnie w górskiej stacji unasienniania, zasilonej trutniami dobranymi do hodowli. W sezonie 2020 matki Krainki po tej reproduktorce będą testowane w naszej pasiece. Na sprzedaż Krainki będziemy oferować tylko w niewielkich ilościach i po wcześniejszym uzgodnieniu z Klientem. Odkłady z Krainkami w sezonie 2020 będą dostępne w ilości kilkudziesięciu sztuk.

Silne odkłady pszczele

Odkłady będą wydawane po zasklepieniu czerwiu młodej matki. Matki znaczone opalitkami (nie znakujemy matek na wyraźną prośbę Klienta). Zapraszamy także do zapoznania się z naszą ofertą matek pszczelich Buckfast. Nasza pasieka znajduje się w województwie mazowieckim, w okolicach Sochaczewa oraz Płocka. Odległość od Warszawy to ok. 60 km, od Płocka około 50 km. Można do nas wygodnie dojechać autostradą A2 z każdej części Polski. Nie wysyłamy odkładów, tylko odbiór osobisty. Przy odbiorze niezbędne są transportówki/odkładówki lub korpusy Klienta ponieważ nie wydajemy odkładów w transportówkach jednorazowych. Odkłady w naszych ulikach odkładowych są wydawane Klientom za kaucją. Przy większych zamówieniach istnieje możliwość transportu przez nas. Odkłady będą wydawane według kolejności przyjętych zamówień.
Serdecznie zapraszamy!

Więcej informacji pod numerem telefonu: +48 602 480 834 lub adresem mailowym: [email protected] Zachęcamy także do wysyłania wiadomości na Facebooku Bartnika Mazowieckiego


Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium